KARTONPİYER ELYAFI

Kartonpiyer elyafı veya alçı döküm elyafı da denilen demet cam elyaf lifler kullanılarak kartonpiyer döküm imalatları yapılır. Kartonpiyerlik cam elyaf ; alçı çıta,kemer gibi ürünlerde,ürünün kalıplarından çıkartılmasından sonraki sağlamlığı ve esnekliği sağlar.Alçı kartonpiyer dökümünde eskiden beri kullanılan kartonpiyer keteni ithal olmasından dolayı pahalandığından günümüzde kullanımı cam elyafa göre azalmıştır.Kartonpiyerlik cam elyaf lifin kopma direncinin yüksek olması , keten e göre daha ucuz olması alçı dökümlerinde kullanım tercihi olmuştur

Kartonpiyer için cam elyaf satışlarımız iki farklı kalitede olup Anadoluda bir çok şehrimize ve Gürcistan-Azerbeycan-Irak-İran'a ambar ile kartonpiyerlik cam elyafı satışımız vardır.

  • Kartonpiyer alçı dökümü için 100-120 cm uzunluğundaki cam elyaf lifler ( Demet Çile şeklinde kartonpiyerlik elyaf)
  • Her türlü çerçeve - büst alçı kalıbına yapılan alçı dökümler için 15 cm uzunluklardaki alçı dökümü için cam elyaf lifler.
  • Kartonpiyer çıtası için cam elyaf bobinler.

Kartonpiyer Elyafı 1.Kalite
Kartonpiyer Elyafı

Kartonpiyerlik Elyaf 2.Kalite
kartonpiyerlik cam elyaf lif

Alçı Döküm Elyafı Keteni
alçı döküm elyafı keteni

Kartonpiyer Elyafı Video

Cam Elyafla Katonpiyer Nasıl Yapılır

Alçı kartonpiyer dökümü için fiber cam elyaf lif kullanımı,alçı keteni arasındaki farkı , Kartonpiyerlik cam elyaf ile kartonpiyer nasıl dökülür yukarıdaki videodan inceleyebilirsiniz.